Email

biuro@centrumtechniczne.com.pl

Kontakt

+48 17 583 16 73

REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK

Regeneracja i naprawa turbosprężarek

Turbosprężarki

od wielu lat są popularnym uzupełnieniem silników pojazdów mechanicznych. Zapewniają odzyskanie części energii ze spalin samochodowych, dzięki czemu w ruch zostaje wprawiona turbina połączona z kołem kompresji. Tak otrzymane powietrze zostaje sprężone i schłodzone, zaś później przetransportowane do komory spalania. W ten sposób do silnika dostaje się większa ilość mieszanki paliwowo-powietrznej, co zwiększa jego wydajność, wpływa na dynamikę jazdy oraz zmniejsza poziom zużycia paliwa. Aby turbosprężarka w aucie mogła efektywnie pracować, musi być jednak prawidłowo użytkowana, w przeciwnym razie może dojść do poważnej awarii podzespołu. Czy w takiej sytuacji konieczna będzie wymiana całego urządzenia? W przypadku dużych uszkodzeń może się to okazać najlepszym wyjściem, jednak podzespoły o lżejszym stopniu zużycia można poddać profesjonalnej regeneracji turbiny.

Centrum Techniczne w Mielcu oferuje regenerację turbosprężarek z gwarancją na 12 miesięcy.

Poza naprawą uszkodzonej turbiny zapewniamy również możliwość montażu i regulacji nowo zakupionego podzespołu. Naprawie w Centrum Technicznym podlegają turbosprężarki w autach osobowych, dostawczych i ciężarowych, a także w maszynach rolniczych, budowlanych oraz przemysłowych. Usługa przeznaczona jest dla użytkowników pojazdów różnych marek. Wśród naszych Klientów znajdują się odbiorcy indywidualni, firmy transportowe, warsztaty samochodowe oraz autoryzowane serwisy w całej Polsce. Do współpracy zachęcamy nie tylko Klientów z kraju, ale również odbiorców za granicą.

Nasz zespół techniczny składa się z doświadczonych specjalistów w swoim fachu. Podczas regeneracji turbosprężarki używamy najwyższej jakości narzędzi oraz wysokiej klasy części zamiennych od rekomendowanej brytyjskiej firmy Melett. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Klientom satysfakcję z nowo zamontowanej turbiny.

Regeneracja turbosprężarek samochodowych obejmuje czyszczenie, uszczelnienie oraz wyważenie całości układu. W ramach podstawowej regeneracji turbosprężarek oferujemy:

 1. rozbiórkę podzespołu i weryfikację uszkodzeń w celu ustalenia prawdopodobnej przyczyny awarii
 2. oględziny powierzchni i kontrolę punktów pomiarowych wskazanych przez producenta, co pomoże ustalić stan elementów wirujących i ocenić, czy mogą zostać zastosowane ponownie
 3. mycie oraz czyszczenie elementów turbosprężarki
 4. wyważanie wałka wraz z kołem kompresji na pierwszej wyważarce
 5. komputerową analizę parametrów wirnika turbosprężarki, dzięki czemu możliwe jest jego precyzyjne wyważenie
 6. montaż turbiny: założenie nowych łożysk, odrzutników olejowych, pierścieni oporowych, uszczelek, etc.
 7. doważanie i próbę szczelności
 8. doważanie przy użyciu doważarki średnioobrotowej (do 30 000 obrotów na minutę), która imituje pracę turbosprężarki w układzie silnika pod ciśnieniem
 9. doważanie wysokoobrotowe (do 250 000 obrotów na minutę)
 10. montaż turbosprężarki w całość

Na życzenie Klienta możliwe jest przeprowadzenie regeneracji rozszerzonej, w ramach której oferujemy również:

 • regulację zmiennej geometrii turbosprężarki w naprawie
 • ustawianie ciśnienia doładowania

W przypadku poważnych uszkodzeń nie tylko turbiny, ale również samej sprężarki, proponujemy możliwość wymiany wirnika sprężarki powietrza oraz czyszczenie i obróbkę mechaniczną innych jej elementów.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub formularza na stronie internetowej. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości, odpowiemy na ewentualne pytania oraz podamy Państwu szczegółowe informacje i wycenę usługi naprawy turbosprężarki.

Zapraszamy do Sklepu

Najnowsze Turbosprężarki

Turbina